سجاد عزیززاده

sajjeo.com

درد و دل اینستاگرامی!

درد و دل اینستاگرامی | سایت اینترنتی سجاد عزیززاده | سئو

کلا یه سئوکار نمیبینی اینستاگرامش رو درست و حسابی کنه و اصطلاحا اینستاش رو هم سئو کنه! چرا؟! یکیش خود من! خیلی از سئومَسترها توی کارشون خبره هستند، اما توی داستان اینستا؟ نه متاسفانه! اینستاگرام این روزا شده جولانگاه تولید کنندگان محتوا، تامین کنندگان امنیت پیج و …!

اگه شمام مثه من میخواید ببینید اگه با برنامه پیش برید و یه محتوا نسبی بسازید شرایط چطور میشه با من همراه باشین. من تقریبا ۹۰ درصد پروژه‌های سئوم موفق بوده! میتونین پروژه‌هام رو توی لینکدینم ببینین اینجا.

تقریبا یه ماهی میشه شروع کردم به بهتر کردن ایسنتاگرام بیزینسم! اما خب ایقدر بدون برنامه پست میذارم که تقریبا هیچی به هیچی! اما چند روزی میشه که اینسایت پست‌هام بیشتر شده. خیلی خوشحالم از این قضیه. در بدترین حالت یعنی شما پست‌هات خوبه اما از بس دیر به دیر پست میذاری که فایده نداره!

خب تصمیم گرفتن زود به زود پست بذارم! همینم خیلی سخته برام. کاری که از دوستان محتوای اینستاگرام یاد گرفتم این بود که! پست رو بذار! اینقدر ادیت و اسلایدی کردن و این داستانا رو انجام نده.

چیزی که خیلی عجیبه توی اینستاگرام اینه که شما میتونین یه پیجی درهم و برهم بدون هیچ پست شبیه هم و دیزاین نشده باشید و کلی فالوور بگیرین! چرا؟ چون دارید محتوای خوب رو زود به زود میذارید! اینسایت بالایی داره پست‌هاتون با اینکه دیزاین نمی‌کنید! نمونه میخواید؟ اینجا اینستاگرام گری‌وی رو ببینین! محتوای فوق‌العاده‌ای میذاره! اما اینستاش درهم برهم! یه عکس از صفحه اول اینستاش میذارم ببینین همینجا.

تصویر اینستاگرام گری وی
تصویر اینستاگرام گری وی

خداییش این چه دیزاینیه؟! اگه ببینین تقریبا هر ۴ ساعت یه پست میذاره و فوق‌العاده‌س پست‌هاش! یه سری بهش بزنین متوجه میشین.

مثال ایرانی نمیخوام بزنم اما صفحات زیادی هستش که محتوای خوب تولید میکنن و دیزاین خوبی هم دارن.


اما چیزی که من تا اینجا فهمیدم اینه که ربطی به این چیزا نداره! شما یه محتوای نسبتا خوب بذار حتی نمیخواد زیاد ادیتش کنی! فالوور میریزه توی پیجتون!

فالوور فیک خوبه؟

خب یه سری پیج هم هست که فالوور فیک (حالا بعضیا میگن واقعی اما باور نکنین) میخرن! دو دستی دارید خودتون رو بیچاره میکنید!

مثال میخواید؟ زیاد سخت نیست پیدا کردنش اما خب یا پیج خریداری شده و یا فیک زیاد داره در هر صورت مشخصه کامنت نمیخوره لایک نمیخوره و … اینجا یه نمونه میتونین ببینین از پیجی که فالوور فیک داره!

مسابقات اینستاگرامی خوبه؟

خب دوستانی هستن به نام …تگ مدیا و نمیدونم چی چی اسپانسری و … که پول میگیرن از اسپانسر و شما باید یه سری فالو کنید و … یه کلام بگم نکنید! شاید برای شما که فقط فالو میکنید هزینه مالی نداشته باشه! اما بذارید یه بار واسه همیشه این پیج‌های کلاه بردار برن! یه روشنگری کنم براتون! میانگین پولی که این دوستان برای یک هفته از اسپانسر بدبخت میگیرن حدود ۳۵ تا ۵۰ میلیون هستش! خب فرض کنیم ۳۵ میلیون. و فرض کنیم شما باید ۱۰۰ نفر رو فالو کنید. ۱۰۰ ضربدر ۳۵ میلیون چقدر میشه؟ من ریاضیم بد نیست اما بازم در عجبم! میشه ۳.۵ میلیارد تومان برای ۱ هفته! قسمتی از این پول میره برای اون اینفلوئنسری که توی برنامه میاد، و قسمت اعظم میره برای دوستان! و ۱۰۰ میلیون تومن میدن به برنده! کمی فکر کنیم چرا فرصت میدیم به این شیادان؟! ندیم!


خلاصه من دارم پیج اینستاگرامم رو بهبود میدم و بلاگ سایتم رو هم یه سری به سرو و روش میخوام بکشم.

همینجا میام اگه پیشرفت کردم براتون میگم و میگم چیکارا کردم.

من سجاد هستم همونطور که میدونین و بیشتر درد و دل میکنم روزای آینده احتمالا :))

۴/۵ - (۱ امتیاز)

نظرات 2 On درد و دل اینستاگرامی!

می‌خوام کامنت بذارم 👇:

ایمیل شما نمایش داده نمیشه اصلا مطمئن باشین.