سجاد عزیززاده

sajjeo.com

داک‌داک‌گو موتور جستجوی پیشفرض گوشی‌های اندرویدی در اروپا

داک‌داک‌گو جایگزین موتور جستجوی گوگل در اروپا خواهد شد

به زودی موتور جستجوی DuckDuckGo که بیشتر در اینترنت دارک‌وب (Darkweb) به گوش می‌رسید به عنوان موتور جستجوی اصلی گوشی‌های اندرویدی در اروپا قرار خواهد گرفت.

رگولاتورهای اروپایی سعی در فشار آوردن روی گوگل در جهت دادن حق انتخاب به کاربران جهت انتخاب موتور جستجوی مورد نظر می‌باشند.

لازم به ذکر است که انتخاب موتور جستجوی از قبل روی اندروید به عنوان حق انتخاب به کاربران داده شده بود. اما کاربران باید در تنظیمات گوشی خود وارد شده و موتور جستجوی پیشفرض خود را انتخاب می‌نمودند و به طور معمول اکثر کاربران از این موضوع اطلاعی نداشته‌اند.

در حال حاضر گوگل باید قابلیت انتخاب موتور جستجوی پیشفرض را به صورت دقیق و قبل از شروع به کار کاربران جهت استفاده از گوشی موبایل مورد نظر یادآوری نماید تا کاربر قادر به انتخاب از بین گزینه‌های موجود باشد. این اتفاق در اتحادیه اروپا و کشورهای عضو این اتحادیه اتفاق خواهد افتاد.

همانطور که ملموس و قابل مشاهده است DuckDuckGo نسبت به سایر رقبای گوگل حالت تحاجمی شدیدی دارد تا حدی که این اتفاق در اتحادیه اروپا به وقوع پیوسته است.

DuckDuckGo به عنوان موتور جستجوی پیشفرض در اروپا

هنگام بوت کاربر تازه با گوشی اندرویدی، کاربران با ۳ پیشنهاد مواجه خواهند بود که یکی از این پیشنهادها و بالاترین مورد مرورگر DuckDuckGo خواهد بود.

موتورهای جستجوی دیگری که کاربران می‌توانند انتخاب نمایند در کشورهای مختلق متفاوت است، مانند info.com، Yandex، Qwant، PrivacyWall و …

شاید براتون سوال پیش اومده Bing چرا نیستش توی لیست! هستش، و توی انگلیس یکی از انتخاب‌های کاربران میتونه باشه، البته این مورد نشون میده که حوزه هدف بینگ کجا هستش و شاید کجا بیشترین استفاده رو داشته!

لیست کشورها و همچنین انتخاب‌های کاربران رو میتونین اینجا ببینید.

موتورهای جستجوی سایر کشورهای برای اندروید

 

حالا باید دید توی نسخه بعدی اندروید این مورد روی موتور جستجوی گوگل چقدر میتونه تاثیر بذاره و اصلا آیا تاثیر میذاره یا نه؟

میتونین کامنت کنین نظرتونو ♥️

داک‌داک‌گو یا duckduckgo موتور جستجویی هستش که به واسطه امنیتش شناخته شده بیشتر. توی اینترنتی دارک‌وب بیشتر مور استفاده قرار می‌گیره و شرکت متعهد هستش که موتور جستجویی هستش که برای همه کاربران یک نتیجه رو میاره و در واقعا علایق کاربران باعث تغییر نتیجه جستجو نمیشه! صفحه ویکی‌پدیاش رو بد نیست اینجا ببینید و بخونید در مورد این شرکت.

برای کسانی که با موضوع موتور جستجوی گوگل آشنا نیستن کمی توضیح بدم که گوگل بر اساس اطلاعاتی که از هر کاربر داره سعی در بهبود نتیجه برای اون کاربر داره. به عبارتی شما شاید پرتغال جستجو کنین، اما به دلیل اینکه همیشه با این کلیدواژه وارد صفحه نارنگی میشدین لینک نارنگی رو بالاتر از پرتغال براتون نشون میده! 😄

منبع : SEJ

امتیاز بدین اگه دوست داشتین ❤️

می‌خوام کامنت بذارم 👇:

ایمیل شما نمایش داده نمیشه اصلا مطمئن باشین.