سجاد عزیززاده

sajjeo.com

پنج راه مهم برای بهبود رتبه سایت و سئو (SEO)

سئو سایت sajjeo

موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید تا سئو سایت خود را بهبود ببخشید.

۱. محتوای مرتبط و معتبر منتشر کنید

محتوای معتبر و باکیفیت، محرک شماره یک رتبه بندی موتورهای جستجوگر شما است و هیچ جایگزینی برای محتوای عالی وجود ندارد. این امر به ویژه در هنگام انجام بازاریابی سئو یا (SEO Marketing) صادق است . محتوای با کیفیتی که به طور خاص برای کاربر مورد نظر شما ایجاد می‌شود، ترافیک سایت را افزایش می‌دهد، که اعتبار و ارتباط سایت شما را بهبود می بخشد. مهارت های وب نویسی خود را به خوبی تنظیم کنید و خود را به عنوان یک مرجع در موضوعی که در مورد آن می نویسید معرفی کنید.

کلمات کلیدی

یک عبارت کلیدی خاص را برای هر صفحه محتوای معتبر در وب سایت خود شناسایی و هدف قرار دهید. به این فکر کنید که خواننده شما چگونه می‌تواند آن صفحه خاص را با عبارات جستجویی مانند:

  • کارشناسی ارشد آنلاین در مدیریت مهندسی
  • مهندسی زیست پزشکی چیست؟
  • عنوان نهم منابع آموزشی
  • عکاسی از شفق شمالی
  • چگونه برای بورسیه اقدام کنیم؟
  • مهلت FAFSA چه زمانی است؟
  • تفاوت بین مهندسی و فناوری مهندسی چیست؟

کلمات کلیدی چندگانه یا مفاهیم متفاوت برای یک صفحه

دستیابی به رتبه خوب در نتایج موتورهای جستجو برای عبارات کلیدی چندگانه برای یک صفحه بسیار دشوار است، مگر اینکه این عبارات بسیار مشابه باشند. یک صفحه ممکن است بتواند هم برای «شغل های مهندسی زیست پزشکی» و هم برای «شغل های مهندسی زیست پزشکی» رتبه داشته باشد. رتبه بندی برای «امور دانشجویی» و «ریاست دانشجویان» یا «تبعیض جنسیتی» و «رویه‌های گزارش خشونت» با یک صفحه بعید است. به عبارت دیگر مفاهیم نزدیک به هم شاید بتوانند در یک صفحه گنجانده شوند.

اگر می خواهید در وب سایت خود برای عبارات چند کلمه کلیدی رتبه بندی کنید، باید برای هر عبارت کلیدی مورد نظر خود یک صفحه جداگانه ایجاد کنید.

قرار دادن کلمات کلیدی

هنگامی که عبارت کلیدی شما برای یک صفحه مشخص انتخاب شد، این سوالات را در نظر بگیرید:

  1. آیا می توانم از بخشی یا تمام عبارت کلیدی در URL صفحه (با استفاده از کلمات کلیدی) استفاده کنم؟
  2. آیا می توانم از بخشی یا تمام عبارت کلیدی در عنوان صفحه استفاده کنم؟
  3. آیا می توانم بخشی یا تمام عبارت کلیدواژه را در عنوان صفحه و عنوان فرعی استفاده کنم؟

پاسخ مثبت به این سوالات می تواند رتبه شما را در موتورهای جستجو بهبود بخشد. هرچند حتما باید سعی کنید طبیعی و کاربرپسند باشید. به عنوان مثال، شما نمی خواهید کلمه “مهندسی” سه بار یا بیشتر در URL ظاهر شود یا عبارت نورهای شمالی در عنوان صفحه و همچنین هر عنوان تکرار شود. خوانایی و تجربه کاربری بر بهینه سازی موتورهای جستجو برتری دارد.

محتوا

فراتر از URL صفحه، عنوان و سرفصل ها، محتوا بیشترین تأثیر را در رتبه‌بندی موتورهای جستجو و سئو سایت دارد. عبارت کلیدواژه خود را چندین بار در سراسر صفحه تکرار کنید. یک یا دو بار در پاراگراف های آغازین و پایانی، و دو تا چهار بار دیگر در طول محتوای باقی مانده. به وبسایت منبع، وبسایت‌های نام آشنا لینک دهید.

فراموش نکنید که برای بولد یا Bold کردن این عبارات کلیدی، از تگ های بولد، مورب ، عنوان (به خصوص H1) و سایر تگ‌های تاکیدی استفاده کنید، اما در این کار زیاده روی نکنید. شما همچنان می خواهید که زبان و سبک نوشتاری شما به طور طبیعی خوانده شود. هرگز نوشتن خوب را فدای سئو نکنید. بهترین صفحات برای کاربر نوشته می شود نه برای موتور جستجو. درباره بازاریابی سئو بیشتر بخوانید تا به شما در یافتن فرصت های محتوای جدید کمک کند.

۲. مطالب وبسایت خود را به طور منظم به روز کنید

احتمالاً متوجه شده اید که ما نسبت به محتوا احساسات بسیار قوی داریم. موتورهای جستجو نیز این کار را انجام می‌دهند. محتوایی که به طور منظم به روز می شود به عنوان یکی از بهترین شاخص های مرتبط بودن (Relevancy) سایت در نظر گرفته می‌شود، بنابراین حتماً آن را تازه نگه دارید. محتوای خود را بر اساس یک برنامه زمان بندی مشخص (مثلاً هر فصل، هر هفته یا هر ۲ روز) بررسی کنید و در صورت نیاز به روز رسانی کنید.

وبلاگ نویسی

نوشتن محتوای اضافی، سرشار از عبارات کلیدی، در وبلاگ خبری دپارتمان شما همچنین می‌تواند رتبه‌بندی موتور جستجوی شما را افزایش دهد. پست‌های وبلاگ حتی می‌توانند به‌روزرسانی‌های کوتاه‌تری در مورد موضوعات خاصی باشند که شما هدف آن هستید. هنگامی که به خواننده کمک می کند تصویر بهتر یا اطلاعات بیشتری در مورد موضوع ارائه دهد.

۳. اطلاعات متا یا Metadata

هنگام طراحی وب سایت خود، هر صفحه حاوی یک فاصله بین تگ های <head> برای درج متادیتا یا اطلاعاتی در مورد محتوای صفحه شما است. اگر یک سایت CMS دارید مانند وردپرس و جوملا و …، این داده‌ها از قبل برای شما جمع آوری شده است. با این حال، بررسی و به روز رسانی متادیتا برای شما مهم است زیرا سایت شما در طول زمان تغییر‌می کند.

متا دیتا تایتل یا عنوان title metadata

متا دیتا عنوان مسئول عناوین صفحه نمایش داده شده در بالای پنجره مرورگر و به عنوان تایتل در نتایج موتورهای جستجو است. این مهم ترین متادیتا در صفحه شما است.

متا دسکریپشن یا متا دیتا توضیحات

متا دسکریپشن توضیحات متنی است که مرورگر ممکن است در جستجوی صفحه شما استفاده کند. آن را به عنوان نمایشگر پنجره سایت خود در نظر بگیرید، توصیفی مختصر و جذاب از آنچه در داخل وبسایت یا مقاله مورد نظر است، با هدف تشویق افراد به ورود. یک متا توضیحات خوب معمولاً شامل دو جمله کامل است. موتورهای جستجو ممکن است همیشه از توضیحات متا شما استفاده نکنند، اما مهم است که این گزینه را به آنها بدهید.

متادیتا کلمات کلیدی

ابرداده کلمات کلیدی به ندرت برای جدول بندی رتبه بندی موتورهای جستجو استفاده می شود. با این حال، شما باید قبلاً عبارات کلیدواژه خود را بشناسید، بنابراین اضافه کردن آنها به ابرداده کلمات کلیدی خود ضرری ندارد. شما می خواهید عبارات مختلفی را وارد کنید. به عنوان یک قاعده کلی، سعی کنید آن را در حدود ۳-۷ عبارت نگه دارید و هر عبارت شامل ۱-۴ کلمه باشد. یک مثال عالی می تواند “مدرک علوم کامپیوتر” باشد.

۴. یک سایت با ارزش لینک دادن داشته باشید

یک صفحه وب که دارای محتوای غنی، معتبر و بی‌طرفانه است و به بازدیدکنندگان کمک می کند بیشتر در مورد آنچه که به آن علاقه دارند بیاموزند، به احتمال زیاد لینک هایی را از وبسایت‌های دیگر جذب می‌کند، که سئو سایت شما را بهبود می‌بخشد.

با افزودن پیوندهای مرتبط در متن، اعتبار و ارتباط خود را افزایش دهید. به جای داشتن پیوندهای “اینجا کلیک کنید”، سعی کنید نام مقصد را بنویسید. “اینجا را کلیک کنید” هیچ ارزش موتور جستجویی فراتر از URL پیوست شده ندارد، در حالی که “کتاب اگر ما اشتباه کنیم چه؟” سرشار از کلمات کلیدی است و رتبه بندی موتور جستجوی شما و همچنین رتبه بندی صفحه‌ای را که به آن پیوند می‌دهید بهبود می‌بخشد. همیشه از پیوندهای توصیفی یا descriptive links  برای پیوند دادن کلمات کلیدی استفاده کنید، این نه تنها بهینه سازی موتور جستجو را بهبود می بخشد، بلکه به خوانندگان شما، از جمله کسانی که دارای معلولیت هستند یا از صفحه خوان ها استفاده می کنند، ارزش می بخشد.

از تگ های alt استفاده کنید

همیشه تصویر و رسانه ویدیویی خود را با استفاده از برچسب‌های alt یا توضیحات متنی جایگزین توصیف کنید. آنها به موتورهای جستجو اجازه می دهند صفحه شما را پیدا کنند، که بسیار مهم است، به خصوص برای کسانی که از مرورگرهای متنی یا صفحه خوان استفاده می‌کنند.

منبع: میشیگان تک

۵/۵ - (۱ امتیاز)

می‌خوام کامنت بذارم 👇:

ایمیل شما نمایش داده نمیشه اصلا مطمئن باشین.